Prawo handlowe i spółki

Kancelaria, w ramach obsługi z zakresu prawa handlowego, zapewnia doradztwo i pomoc prawną w procesie prowadzenia działalności gospodarczej, a także zastępstwo prawne w sprawach spornych na gruncie prawa gospodarczego. Oferujemy, również pomoc w przygotowywaniu dokumentów w ramach bieżącej działalności przedsiębiorstwa, w tym opracowywanie projektów uchwał oraz przygotowywanie dokumentów na zgromadzenia wspólników oraz posiedzenia zarządu.

Obsługa spółki prawa handlowego – profesjonalne wsparcie w wielu obszarach

W Polsce przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają spółkę jako formę prowadzenia swojej firmy. Rozwiązanie to w wielu aspektach bardzo różni się od jednoosobowej działalności gospodarczej. Inne są zasady zakładania tego typu podmiotu, zawierania umów, realizowania procesów inwestycyjnych, optymalizacji podatkowej czy też likwidacji firmy. Nasza kancelaria, bazując na szerokim doświadczeniu, świadczy kompleksową obsługę w takim obszarze, jak prawo handlowe.
czytaj więcejWarszawa to miasto, w którym proponujemy profesjonalne zakładanie spółek, zajmujemy się analizą i redagowaniem umów handlowych, przekształceniami danego podmiotu, podpowiadamy w wyborze formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej, a także oferujemy reprezentację przed wymiarem sprawiedliwości i skuteczną pomoc prawną w wielu innych sprawach. Szerokie grono przedsiębiorców, którzy prowadzą dziś działalność gospodarczą, często potrzebuje wsparcia doświadczonych prawników. Nawet, z pozoru łatwe, założenie spółki zoo powinno być prowadzony z pomocą odpowiedniego specjalisty, by cały proces zrealizować szybko, bez jakichkolwiek nieprawidłowości. Doskonale znamy prawo spółek handlowych, dzięki czemu możemy sprawnie poruszać się w gąszczu nieustannie zmieniających się przepisów. Proponujemy jednorazowe porady lub stałą obsługę prawną, koncentrującą się na wielu aspektach bieżącej działalności firmy. Tak wszechstronna obsługa realizowana jest po to, by oszczędzać czas naszych klientów, chronić ich przed nieuczciwymi praktykami ze strony innych podmiotów, zabezpieczać interesy, a także prowadzić biznes zgodnie z obowiązującymi regulacjami. Warszawa jest miastem, w którym skutecznie rozwiązaliśmy już wiele problemów z zakresu prawa handlowego.

Bezpieczne i sprawne założenie spółki – pomoc doświadczonego specjalisty

Choć spółki prawa handlowego w wielu aspektach różnią się od siebie, procedura ich tworzenia może przebiegać podobnie. Na samym początku współpracy z przedsiębiorcami najpierw podpowiadamy odpowiednią formę prawna do prowadzenia swojej działalności. Dostosowujemy ją do specyfiki branży, obowiązujących przepisów oraz wielu innych, indywidualnych aspektów. Następnie proponujemy kompleksowe założenie spółki Warszawa to miasto, w którym z sukcesami przeprowadziliśmy już wiele takich procesów. Po ustaleniu zasad współpracy przechodzimy do przygotowywania wszystkich dokumentów niezbędnych w procedurze rejestracyjnej przedsiębiorstwa. Sporządzamy umowy spółek, mające za zadanie chronić interesy naszych klientów. Zwracamy uwagę na to, by każda z nich zawierała niezbędne dane i spełniała wymagania formalne. Dbamy o wszystkie detale, upewniając się, że przedsiębiorcy są świadomi skutków prawnych podejmowanych działań. Cierpliwie tłumaczymy nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia, bez względu na to, czy chodzi o założenie spółki cywilnej, przekształcenie danego podmiotu, czy jego likwidację. Możemy również pomóc w uzyskaniu niezbędnych licencji, pozwoleń lub koncesji.

Analiza, opiniowanie oraz sporządzanie umów – Warszawa i okolice

Założenie spółki to nie jedyny obszar, w którym mamy spore doświadczenie. W ramach prawa handlowego zajmujemy się również dokładną analizą, opiniowaniem oraz przygotowaniem umów, którymi na co dzień posługuje się dany podmiot gospodarczy. Możemy sporządzić dokumenty, zapewniające maksymalne bezpieczeństwo i normujące nawet najbardziej skomplikowane transakcje o rozbudowanych strukturach. Dbamy o to, by w wykorzystywanych przez przedsiębiorców umowach nie było żadnych niezrozumiałych lub wzbudzających jakiekolwiek ryzyka prawne zapisów. Ponadto zajmujemy się innymi dokumentami, stosowanym w bieżącej działalności spółek prawa handlowego – np. statutami, regulaminami i innymi korporacyjnymi formalnościami. Możemy także zaproponować profesjonalne wsparcie oraz reprezentację w postępowaniach przed sądami lub organami administracji, prowadząc sprawy do satysfakcjonującego dla naszych klientów zakończenia.