Prawo rodzinne

Kancelaria reprezentuje sprawy Klientów w zakresie:

  • spraw o alimenty w tym ustalenia alimentów, zmiany wysokości alimentów czy też wygaszenia obowiązku alimentacyjnego;
  • spraw o rozwód, także połączonych z możliwością sądowego podziału majątku wspólnego małżonków;
  • ustalenia kontaktów z małoletnimi dziećmi;
  • ustalenia miejsca pobytu małoletnich dzieci;
  • podziału majątku wspólnego małżonków;
  • doradztwo w zakresie wyboru, zmiany ustroju wspólności majątkowej.

Doświadczony prawnik prawo rodzinne – niezbędna pomoc w trudnych sytuacjach

Prawo rodzinne to wyjątkowo złożona gałąź prawa, wymagająca nie tylko doświadczenia, ale także szerokiej wiedzy z wielu innych obszarów. Dobry prawnik rodzinny musi również potrafić spojrzeć na daną sprawę z empatią – w wielu przypadkach konflikty pomiędzy bliskimi osobami są skomplikowane, stresujące oraz rodzą wiele trudnych sytuacji. W naszej kancelarii w sposób profesjonalny pomagamy klientom w wielu aspektach prawa rodzinnego. Oferujemy merytoryczne wsparcie we wszystkich kwestiach, dotyczących rozwodów, alimentów, podziału majątku czy też opieki nad dziećmi.
czytaj więcej

Warszawa to miasto, w którym nasz doświadczony prawnik rodzinny zrobi wszystko, aby cały proces, związany np. z rozwodem, był realizowany sprawnie, bez niepotrzebnego stresu, konfliktów i nerwów, a przy tym zakończył się werdyktem w pełni satysfakcjonującym dla klienta. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudne i skomplikowane pod względem relacji mogą być wszelkie problemy rodzinne, zwłaszcza te dotyczące opieki rodzicielskiej lub finansów. Dlatego dbamy o to, aby każde postępowanie było prowadzone w sposób etyczny, profesjonalny, dyskretny oraz maksymalnie skuteczny.

Sądowy podział majątku i alimenty – finanse poukładane zgodnie z prawem

Bardzo często w sprawach rozwodowych jednym z najważniejszych tematów jest podział majątku. Wiele osób uważa, że w takich przypadkach zgromadzone środki i inne dobra należy dzielić po równo, jednak nie zawsze sytuacja jest tak prosta. Zwykle można wnosić o zmianę proporcji podziału i dokonać go poza wymiarem sprawiedliwości, np. na podstawie sporządzonej między byłymi małżonkami umowy. Przygotowaniem takiego dokumentu zajmuje się nasza kancelaria prawna. Prawo rodzinne pomoże nam przeprowadzić sprawiedliwy podział majątku, który zapewnia klientowi stabilizację finansową. Jeśli konieczne będzie uregulowanie tych spraw przed wymiarem sprawiedliwości, możemy zaproponować profesjonalną reprezentację na każdym etapie postępowania.

W takim mieście, jak Warszawa nasi specjaliści zajmują się również kwestią alimentów na małżonka lub dziecko, w tym ustalenia alimentów, zmiany wysokości alimentów czy też wygaszenia obowiązku alimentacyjnego. To jeden z najbardziej spornych tematów w zakresie prawa rodzinnego. Zwykle uzyskanie sprawiedliwej kwoty wiąże się z trudnym i skomplikowanym procesem, dlatego tak ważny jest dobry, doświadczony prawnik. Prawo rodzinne to jeden z obszarów, w których jesteśmy na bieżąco z aktualnym orzecznictwem sądów oraz najnowszymi regulacjami, co pozwala szybko i skutecznie poprowadzić sprawę o alimenty. Podpowiadamy co zrobić w sytuacji, w której ktoś spotyka się z odmową zapłaty należnej sumy lub otrzymuje zaniżone świadczenia. Możemy udzielić jednorazowej porady prawnej w zakresie postępowania alimentacyjnego bądź zająć się całą procedurą od początku do końca. Pomożemy w każdej sprawie, związanej z finansami w prawie rodzinnym.

Rozwód Warszawa – profesjonalne wsparcie doświadczonego prawnika

Sprawy rozwodowe są często bardzo złożone. Prowadząc takie postępowania, prawnik do spraw rodzinnych musi mieć na uwadze wiele delikatnych kwestii osobistych zainteresowanych stron, które mogą prowadzić do konfliktów i napięć. Doświadczony specjalista z naszej kancelarii rozumie emocjonalne obciążenia, wiążące się z rozwodami. Jego zadaniem będzie nie tylko uzyskanie satysfakcjonującego wyniku w danej sprawie, ale także poprowadzenie jej w sposób maksymalnie komfortowy dla klienta. Warszawa to miasto, w którym pomożemy uzyskać rozwód i zajmiemy się wszystkimi prawnymi kwestiami z nim związanymi.

Wieloletnia praktyka pozwala nam udzielać merytorycznego wsparcia na każdym etapie sprawy rozwodowej. Najczęściej tego typu postępowaniami zajmujemy się kompleksowo. Najpierw analizujemy wszelkie przedstawione nam materiały. Następnie przygotowujemy i składamy pozew rozwodowy. Kolejny etap zazwyczaj polega na reprezentowaniu klienta podczas sprawy rozwodowej. Nasz radca prawny prawo rodzinne może wykorzystać również podczas negocjowania podziału majątku wspólnego, ustalenia władzy rodzicielskiej, miejsca pobytu oraz kontaktów z dziećmi, a także alimentów na dziecko lub współmałżonka. Zapewniamy dokładną analizę danej sprawy, co pozwala szybciej i skuteczniej przeprowadzić postępowanie rozwodowe.

Warto podkreślić, że nie zawsze konieczne jest rozwiązanie sporu pomiędzy małżonkami wyłącznie na drodze sądowej. W wielu przypadkach można zdecydować się na mediacje – poprowadzi je nasz prawnik rodzinny. Warszawa jest miastem, w którym sporo par decyduje się właśnie na takie rozwiązanie konfliktów. Co istotne, mediacje są często jednym z najbardziej opłacalnych, najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na zakończenie sporu pomiędzy małżonkami. Efektem tego typu działań jest zazwyczaj sporządzenie odpowiedniej ugody. W naszej kancelarii zawsze podpowiadamy klientom najkorzystniejsze rozwiązanie sprawy, zwracając uwagę na indywidualną sytuację oraz potrzeby danej osoby.

Skuteczne prawnik rodzinny Warszawa – ustalenie władzy rodzicielskiej i inne zagadnienia

Jeśli małżonkowie mają dzieci, w sprawie rozwodowej poruszony zostaje również temat ustalenia władzy rodzicielskiej, kontaktów z małoletnimi oraz miejsca ich pobytu. Wiemy, że to bardzo drażliwe kwestie, w których najistotniejsze jest dobro dzieci. Wykorzystujemy szeroką wiedzę z zakresu prawa rodzinnego, by wskazywać najlepsze rozwiązania dla całej rodziny i pomagamy klientom podejmować świadome decyzje. Bardzo ważna w takich sprawach jest empatia, merytoryczne podejście, a także ograniczenie wszelkich działań, które mogłyby mieć negatywny wpływ na dziecko.

Istnieje również wiele innych zagadnień, które w opisywanej tematyce może poruszyć nasz radca prawny. Prawo rodzinne to także m.in. doradztwo w zakresie wyboru lub zmiany ustroju wspólności majątkowej, ustalenie ojcostwa czy kwestie ubezwłasnowolnienia. W wielu tych obszarach możemy udzielić profesjonalnej pomocy prawnej, podpowiadając najlepsze rozwiązania.